Budowa domów jednorodzinnych


Kierowanie budową domu
Kierowanie budową domu

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

 

Budowa domu to często najważniejsza inwestycja w naszym życiu, dlatego warto jej kierowanie zlecić specjaliście. Koszt budowy domu jednorodzinnego waha się w zakresie od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Budowa domów jest złożonym procesem, począwszy od zakupu działki, poprzez wybór projektu, skończywszy na budowie domu. Złożoność tej materii powoduje, iż wiele rodzin wybiera prostszą formę: zakupu mieszkania lub domu od dewelopera. Jest to szybszy i łatwiejszy, lecz nie tani wariant. Nasza firma oferuje kompleksową usługę począwszy od pomocy przy zakupie działki poprzez wybór projektu, a skończywszy na budowie domu pod klucz.

 

 

[pobierz] 0.3 MB opcja-standard

Do pobrania OPCJA STANDARD

[pobierz] 0.5 MB opcja-optimum

Do pobrania OFERTA OPTIMUM

Budujemy dla Ciebie
Budujemy dla Ciebie

Znane przysłowie mówi, iż pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela zaś trzeci dla siebie. Powyższe przysłowie kryje w sobie ogromną życiową prawdę, iż bez doświadczenia bardzo ciężko wybudować dobrze swój dom.

Rzeczywistość pokazuje, iż każdy krok w procesie budowy domu jest bardzo ważny. Już przy zakupie działki należy zwrócić szczególnie uwagę na jej lokalizację. Na tym etapie możemy dużo zyskać lub stracić. Często pozorna oszczędność wynikająca z niskiej ceny działki może być powodem poniesienie znacznych kosztów podczas budowy. Kupując działkę należy zwrócić uwagę na jej położenie w stosunku do istniejącego uzbrojenia terenu tj. prąd, woda, gaz, kanalizacja. Spora odległość do prądu lub kanalizacji może postawić pod znakiem zapytania budowę naszego domu.

Wybór projektu
Wybór projektu

Projekt

 

Obecnie większość inwestorów decyduje się na wybór projektu domu z szerokiej gamy projektów zamieszczonych w internecie. Jest to bez wątpienia bardzo szybki i stosunkowo tani sposób na znalezienie projektu.

 

Należy jednak pamiętać, iż projekt powinien być dostosowany do naszej działki, jej wymiarów, a szczególnie do istniejących warunków zabudowy. Ważne jest zwrócenie uwagi, by pomieszczenia, w których spędzamy większość dnia były zlokalizowane od strony południowej, tak by zapewnione było odpowiednie oświetlenie.

 

Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność wybranego projektu. Doświadczenie uczy, że wybrane projekty w trakcie realizacji nie zawsze spełniają Państwa oczekiwania. W trakcie budowy, schody okazują się za wąskie, pomieszczenia nie mają odpowiedniego układu. Dlatego tak ważnym w procesie budowy domu jest świadomy i przemyślany wybór projektu. W tym zakresie służymy swoim doświadczeniem.

 

Dobry projekt kluczem do sukcesu
Dobry projekt kluczem do sukcesu

Jaki projekt wybrać?

 

Wybór odpowiedniego projektu, rzutuje na dalszy przebieg procesu budowlanego. Należy liczyć się z zasadą, że im projekt bardziej skomplikowany tym droższy w budowie. Zbyt duże skomplikowanie bryły (uskoki elewacji, wielopłaszczyznowy dach) powoduje wzrost kosztów budowy. Skomplikowany budynek ma często złożoną konstrukcję, która rzutuje na koszt wykonania budynku. Nie znaczy to, że mamy mieszkać w prostych i nudnych budynkach. Najważniejszy jest świadomy wybór, który zakłada występowanie wymienionych wyżej kosztów.

 

Koszty
Koszty

Koszty

 

Najważniejszą rzeczą dla każdego inwestora jest koszt budowy. Budując z nami znasz koszty już od samego początku.

Oferujemy przygotowanie kosztorysu inwestorskiego, dzięki któremu poznasz koszt budowy domu, na podstawie wcześniej wybranego projektu. Kosztorys określa szczegółowe koszty poszczególnych etapów budowy. Dzięki temu znasz koszt budowy fundamentów, ścian, stropów czy dachu, a to wszytko co do złotówki. Dzięki tak przygotowanej kalkulacji możesz rozmawiać z potencjalnym wykonawcą, a ceny rynkowe nie są dla Ciebie tajemnicą. To my chronimy Ciebie i Twoje pieniądze, przed nieuczciwymi wykonawcami. W ramach kosztorysu przygotowujemy tzw. kosztorys ślepy, który przekazujesz firmie wykonawczej do wypełnienia. Dzięki temu otrzymane oferty są równoważne, możesz je bez problemu porównać i wybrać tę najlepszą.

 

[pobierz] 0.5 MB kosztorys-zerowy-wzor

Do pobrania przykładowy kosztorys zerowy

Umowa
Umowa

Gdy wybierzesz już najlepszą ofertę, przygotujemy dla Ciebie umowę na roboty budowlane. Zabezpieczy Cię ona przed nieuczciwym wykonawcą. Umowy sporządzane są w oparciu o kodeks cywilny oraz prawo budowane. W umowie znajdziesz odwołanie do Polskich Norm i przepisów określających techniczne warunki wykonania i odbioru robót. Dzięki temu nie musisz się martwić o jakość wykonania ścian, tynków itp. W trakcie budowy sprawdzamy i odbieramy wykonane roboty zgodnie z warunkami technicznymi. Nie grozi Ci dopłacanie kolejnym wykonawcom za to, że ich poprzednicy źle wykonali swoją pracę.

Harmonogram
Harmonogram

Przygotowana przez nas umowa wraz z harmonogramem rzeczowo-finansowym określi, co do dnia czas trwania budowy i umożliwi Ci zaplanowanie wydatków. Pomoże Ci to dobrze zaplanować koszty budowy, dzięki czemu możesz podzielić ją na sensowne etapy. Znając czas trwania budowy, możesz dokładnie zaplanować np. kiedy opuścisz wynajmowane mieszkanie. Dokładamy wszelkich starań, by czas budowy ograniczyć do minimum.

Nadzór nad budową
Nadzór nad budową

Naszym zadaniem jest dbanie o to, by nie przekroczyć przeznaczonego przez Ciebie budżetu na budowę. Pomożemy Ci w znalezieniu dobrych i niedrogich wykonawców, co często wiąże się ze znacznymi obniżeniem kosztów. Dzielimy się z Tobą swoją wiedzą, proponujemy optymalne rozwiązania, które gwarantują wysoką jakość i oszczędności.

Decydując się na nasza firmę, nie zaskoczą Cię dodatkowe koszty.

Niektóre z naszych realizacji
Kierowanie budowami w Poznaniu i okolicy
Kierowanie budową domów w Poznaniu i okolicy
Kierowanie budowami domów Poznań
Kierowanie budową Poznań
Kierownik budowy z Poznania
Kierownik budowy, budowa domu w Lusowie ul. Truflowa
Kierownik budowy, budowa domu Strzeszyn ul. Biskupińska Poznań
Kierownik budowy, odbiór ścian fundamantowych, budowa domu Strzeszyn Poznań
Kierownik budowy, budowa Koscian ul. Nad Łąkami
Kierownik budowy, budowa domu w Jeziorach Małych
Kierownik budowy, Sędzinko koło Buku
Kierownik budowy, odbiór instalacji Palędzie koło Poznania
Kierownik budowy, odbiór konstrukcji i pokrycia dachowego. Gortatowo koło Poznania
Kierownik budowy, budowa domu kontenerowego w Poznaniu, odbiór posadowienia
Kierownik budowy, budowa domu w Jeziorach Małych koło Kórnika
Kierownik budowy, budowa domu Sokolniki Klonowskie
Kierownik budowy, budowa Sędzinko Buk
Kierownik budowy budowa domu Poznań Strzeszyn
Kierownik budowy budowa domu Stęszew ul Trzebawska
Kierownik budowy budowa domu Stęszew ul. Malinowa
Kierownik budowy budowa domu Luboń- Wiry
Kierownik budowy budowa domu Wysogotowo ul. Pszeniczna
Kierownik budowy, budowa domu Spławie ul. Popularna
Kierownik budowy , budowa domu Konarzewo
Wiry budowa domu jednorozdzinnego- kierownik budowy
Kierownik budowy, budowa domu Rokietnica
Kieorwnik budowy budowa domu Luboń Wiry